REKLAMA
Znaleziono 2146 wyników
Kraków stawia na innowacje mieszkanioweartykuł
Pokaż artykuł
Kraków stawia na innowacje mieszkaniowe
Kraków będzie miał Społeczną Agencję Najmu. 3 lutego Maria Klaman, zastępczyni prezydenta Krakowa, w obecności minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz i Moniki Sikory, podpisała umowę w tej sprawie. Miasto zyska blisko 6 mln złotych na realizację SAN-u.
 Postępują prace na budowie nowej siedziby Muzeum Getta Warszawskiego [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie nowej siedziby Muzeum Getta Warszawskiego [FILMY+WIZUALIZACJE]
W stolicy, na Woli postępują prace nad nową siedzibą Muzeum Getta Warszawskiego. Inwestycja, realizowana pod nazwą „Renowacja i rozbudowa zabytkowych budynków dawnego Szpitala Dziecięcego Bersohnów i Baumanów przy ul. Siennej 60 / Śliskiej 51 w Warszawie wraz z ich adaptacją na cele wystawiennicze i edukacyjne oraz realizacja Mediateki – części wystawy stałej Muzeum Getta Warszawskiego”, osiąga kolejne kamienie milowe.
[Gdańsk] Centrum Usług Wspólnych ThyssenKrupp w Olivii Six w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Centrum Usług Wspólnych ThyssenKrupp w Olivii Six w Gdańsku
ThyssenKrupp, niemiecka grupa przemysłowa obejmująca wiele różnych branż i jedna z 30 największych s...
[wielkopolskie] PTB Nickel zrealizuje w Wielkopolsce inwestycję firmy Mróz S.A.artykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] PTB Nickel zrealizuje w Wielkopolsce inwestycję firmy Mróz S.A.
W połowie lipca br. firma budowlana PTB Nickel została generalnym wykonawcą nowej inwestycji Mróz S....
[wielkopolskie] 400 osób znajdzie pracę w nowej fabryce w Lesznieartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] 400 osób znajdzie pracę w nowej fabryce w Lesznie
Elektrycy, mechanicy, mechatronicy, programiści i magazynierzy. Dla takich właśnie specjalistów wkró...
[Aglomeracja Wrocławska] Turecki gigant z branży RTV-AGD zainwestuje pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Turecki gigant z branży RTV-AGD zainwestuje pod Wrocławiem
Turecki koncern Vestel Ticaret A.Ş poinformował, że przejmuje całą fabrykę wraz z aktywami tajwański...
[Wrocław] W WPT powstaje ScanSAT – pierwszy polski satelita obserwacyjny o wysokiej rozdzielczości. Na orbitę ma trafić w 2020 rokuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] W WPT powstaje ScanSAT – pierwszy polski satelita obserwacyjny o wysokiej rozdzielczości. Na orbitę ma trafić w 2020 roku
We Wrocławskim Parku Technologicznym wkrótce rozpoczną się prace nad pierwszym polskim satelitą do p...
Dolny Śląsk: Będzie kolejna fabryka LG Chem Energy pod Wrocławiem. Tym razem za 325 mln euro!artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Będzie kolejna fabryka LG Chem Energy pod Wrocławiem. Tym razem za 325 mln euro!
Nie ma już przeszkód, żeby LG Chem Energy mógł wybudować kolejną fabrykę baterii do e-aut w Polsce....
Polski badawczy reaktor wysokotemperaturowy "HTGR-POLA" zaprojektowany został w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerkuartykuł
Pokaż artykuł
Polski badawczy reaktor wysokotemperaturowy "HTGR-POLA" zaprojektowany został w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku
Zespół ekspertów z Narodowego Centrum Badań Jądrowych bazując na doświadczeniach działającego od 50 lat w Świerku reaktora badawczego MARIA oraz japońskiego wysokotemperaturowego reaktora badawczego HTTR (High Temperature Engineering Test Reactor) opracował koncepcję polskiego badawczo-demonstracyjnego reaktora wysokotemperaturowego HTGR-POLA (POLski Atomowy). Projekt obecnie jest na wysokim poziomie gotowości technologicznej obejmującej projekt podstawowy wraz ze znaczną częścią tzw. Wstępnego Raportu Bezpieczeństwa (WRB) niezbędnego do jego licencjonowania i dalszych prac projektowych, rozpoczęcia budowy i uruchomienia. Reaktor ten stanie się bazą dla reaktorów komercyjnych wykorzystywanych w polskich zakładach przemysłowych.
Kolejny krok ku realizacji wielkiej i ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok ku realizacji wielkiej i ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiem
Wykonano kolejny krok ku realizacji wielkiej i ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiem. Chodzi o nową fabrykę JELCZ Sp. z o.o. Ta polska spółka odgrywa bardzo ważną rolę w modernizacji polskiej armii, uczestnicząc w programach takich jak Narew, Pilica czy Wisła. Firma produkuje pojazdy o różnych konfiguracjach napędu, od 4x4 do 10x10, w tym pojazdy opancerzone. Na podwoziach Jelcza montowane są m.in. wyrzutnie HIMARS oraz K239 Chunmoo.
Znana polska marka dołącza do grona najemców Galerii Bawełnianka w Bełchatowieartykuł
Pokaż artykuł
Znana polska marka dołącza do grona najemców Galerii Bawełnianka w Bełchatowie
Do grona najemców Galerii Bawełnianka – najnowocześniejszego centrum handlowo-rozrywkowego w regionie – dołącza polska marka OCHNIK. Salon z najwyższej jakości galanterią i odzieżą skórzaną zajmie 220 mkw. powierzchni najmu.
Trzy globalne firmy i jedna lokalna zamierzają wynająć biura w kompleksie Porta Mare w Elblągu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trzy globalne firmy i jedna lokalna zamierzają wynająć biura w kompleksie Porta Mare w Elblągu [WIZUALIZACJE]
Na Wyspie Spichrzów w Elblągu, w ramach Programu Fabryka Agencji Rozwoju Przemysłu, powstaje nowoczesny biurowiec Porta Mare. Nowa inwestycja przy ul. Warszawskiej powstaje na potrzeby firm sektora nowoczesnych usług biznesowych. Będzie to pierwszy w biurowiec w tym 118-tysięcznym mieście, oferujący biura w standardzie klasy A.
Amerykanie przenoszą produkcję do Polski. Powstaną nowe miejsca pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Amerykanie przenoszą produkcję do Polski. Powstaną nowe miejsca pod Krakowem
Jedne firmy przenoszą swoją produkcję z Polski do innych krajów, zamykają fabryki i zwalniają pracowników, a inne robią dokładnie odwrotnie. Przykładem takim jest nowa inwestycja jednej z amerykańskich firm w Niepołomicach pod Krakowem.
Setki miejsc pracy. Amerykańska firma zainwestuje ponad miliard złotych w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Setki miejsc pracy. Amerykańska firma zainwestuje ponad miliard złotych w woj. warmińsko-mazurskim
Szykuje się jedna z największych inwestycji zagranicznych w historii województwa warmińsko-mazurskiego. Znany, amerykański inwestor zamierza zainwestować ponad miliard złotych w liczącej niespełna 13 tysięcy mieszkańców Nidzicy.
W woj. świętokrzyskim powstanie port przeładunkowy przy szerokotorowej linii LHSartykuł
Pokaż artykuł
W woj. świętokrzyskim powstanie port przeładunkowy przy szerokotorowej linii LHS
W województwie świętokrzyskim planowana jest realizacja nowej, dużej inwestycji związanej z infrastrukturą kolejową. Powstanie terminal przeładunkowy na styku szerokotorowej linii kolejowej nr 65 (LHS) i normalnotorowej lk. 70. Inwestycja realizowana będzie z wsparciem finansowym Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP S.A.).
Panattoni z finansowaniem na budowę Panattoni Park Bieruń Iartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni z finansowaniem na budowę Panattoni Park Bieruń I
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, pozyskał finansowanie na budowę nowego obiektu - Panattoni Park Bieruń I. Kredytu w wysokości 10,5 mln euro udzielił Alior Bank. Inwestycja o powierzchni prawie 20 000 mkw. zostanie ukończona w lutym 2025 roku.
Holenderska firma Vanderlande otwiera nowe biuro w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Holenderska firma Vanderlande otwiera nowe biuro w Łodzi
Globalny lider rozwiązań automatyki dla sektora logistycznego, firma Vanderlande otworzyła nową siedzibę w łódzkim Centrum Biurowym Zenit. Firma z Łodzią związana jest od początku swojej obecności w Polsce i cały czas konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku systemów logistycznych oraz automatyki przemysłowej.
Trzeba zwiększyć transfer nowych rozwiązań technologicznych do polskiej gospodarkiartykuł
Pokaż artykuł
Trzeba zwiększyć transfer nowych rozwiązań technologicznych do polskiej gospodarki
– Rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego przyszłości wymaga przyspieszenia komercjalizacji wyników pracy instytutów badawczych. Do tej kwestii odnosi się tworzona właśnie strategia Sieci Badawczej Łukasiewicz – mówi dr Hubert Cichocki, prezes tej instytucji. Hubert Cichocki był gościem drugiego dnia Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi (23-26 września).
590 osób straci pracę? Duża, polska firma złożyła wniosek o upadłośćartykuł
Pokaż artykuł
590 osób straci pracę? Duża, polska firma złożyła wniosek o upadłość
Kolejna zła wiadomość dotycząca polskich firm. Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego „Pomet” z Wronek w województwie wielkopolskim złożyło w dniu 30 kwietnia wniosek o ogłoszenie upadłości do Sądu Rejonowego Poznań–Stare Miasto. Wniosek został oficjalnie zarejestrowany 5 maja. Czy 590 osób straci pracę?
W woj. opolskim powstaje nowy park handlowyartykuł
Pokaż artykuł
W woj. opolskim powstaje nowy park handlowy
W województwie opolskim powstaje kolejny nowy park handlowy. Tym razem w jednym z najstarszych miast Polski, liczącej ok 40,6 tysięcy mieszkańców Nysie. Inwestor, firma P.A. NOVA S.A. buduje park handlowy, który połączy znane marki, nowoczesną infrastrukturę i wygodę dla klientów. Prace postępują zgodnie z planem, a otwarcie obiektu zaplanowano na IV kwartał 2025 roku.
REKLAMA